Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Chcesz skorzystać z usług biura rachunkowego Katowice? Koniecznie zajrzyj na brabis.pl

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty na etat, zaś ich właściciele często nie potrafią sumiennie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom współpracy będzie zadowalający?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse firmy ekspertom, otrzymamy gwarancję, że rezultatem potencjalnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie nałożenie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też nadmienić o komforcie, jaki dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie warto kierować się jedynie kosztami obsługi – dziwnie niskie koszty obsługi zwykle oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści uzyskali właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]