Potrzebujesz wymienić złotówki na franka szwajcarskiego? Sprawdź kurs online

Potrzebujesz wymienić złotówki na franka szwajcarskiego? Sprawdź kurs online

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o kursie franka, uzyskasz na https://bit.ly/3jBZ43S.

O franku Polacy nie wiedzą za dużo, właściwie zaledwie to, że jest to ta waluta, w której dziesiątki tysięcy osób wzięło niegdyś kredyty hipoteczne, które dziś trudno im spłacić. Tymczasem historia franka jest całkiem ciekawa.

Waluta znana ze swojej niesłychanej stabilności – frank szwajcarski

Jak wiadomo, frank szwajcarski to narodowa waluta Szwajcarii, jednak jest to oprócz tego środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok m.in. dolara, funta brytyjskiego oraz euro, frank szwajcarski jest uważany za jedną z głównych walut dzisiejszego świata. Lecz nie była to pierwsza waluta, która funkcjonowała w obiegu na terenie historycznej Szwajcarii. Frank tak naprawdę pojawił się zaledwie w XIX w. i zastąpił liczne lokalne waluty, które dotychczas wybijano w szwajcarskich kantonach. Przez niespełna dwa wieki swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją niebywałą stabilnością, wychodząc obronną ręką między innymi z sporych zawirowań w latach kryzysów gospodarczych i politycznych, jakich doznaliśmy w XX oraz XXI w. Co ciekawe, frank szwajcarski nazywany jest jedną z piękniejszych walut na świecie. Ósma seria banknotów emitowana od połowy 90-tych charakteryzuje się niecodzienną wertykalną orientacją oraz porywającymi barwami. Na frankach można podziwiać osobistości z obszaru kultury (na przykład Arthura Honeggera, Jacoba Burckhardta czy Sophie Taeuber-Arp), a nie jak na ogół bywa – wizerunki królów, wojskowych lub ministrów. A motywem przewodnim nowej, dziewiątej już serii banknotów są przyroda, kula ziemska oraz nauka.

Kantor online – tu znajdziesz kurs franka

Frank szwajcarski wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, niemniej jednak jego kurs obserwują też z uwagą kredytobiorcy z nieuregulowanymi zobowiązaniami w tej walucie. Żeby poznać najnowszy kurs franka szwajcarskiego, zalecamy wchodzić na stronę kantoru online, gdzie kurs franka aktualizowany jest w parusekundowych interwałach. Tu można również przeanalizować wahania wartości waluty w dowolnie określonym przedziale czasu. Jest to opcja pomocna inwestorom analizującym swoje dalsze działania oraz frankowiczom czuwającym na korzystny moment, by wymienić walutę przed spłatą kolejnej części zadłużenia.