Co to takiego mass collect?

Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od kontrahentów. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom własnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie zdaje egzamin tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, a także wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew z karty, przelew pocztowy albo tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów niż podczas księgowania przez pracownika, a przy tym na wyeliminowanie potencjalnych błędów, które mogą wyniknąć w trakcie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi mBank i kilka banków spółdzielczych) warto zastanowić się nad jego wdrożeniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc wystawia około 100 faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym bieżące kontrolowanie spływu należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]