Dlaczego kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?

Dlaczego kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, mieszkaniowy, samochodowy oraz ratalny. Za sprawą konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z większymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.