Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Skitury - sprawdź informacje o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/

Większa część turystów wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj tylko po to, żeby spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – rekomendowane tylko dla obeznanych w górach osób

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego wypoczynku w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich uroków podczas dość wyczerpujących, jednak niezwykle satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest po prostu dużo trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez trudności dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw okaże się dopasowana do zdobytych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym obszarze doradztwa instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]