Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego nieraz ciężko odnaleźć się w ogromie wiadomości o ciekawych atrakcjach oraz najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

By przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie odszukają hotele, pensjonaty i schroniska, Centra Informacji Turystycznej, jak również galerie i zabytki zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok parków narodowych i krajobrazowych czy atrakcje narciarskie.

Katalog konsulatów i proste rozmówki – istotne informacje dla obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze ciekawe miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku rosyjskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Niezwykle wartościowa dla obcokrajowców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wczasów w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów i ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego