Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Jedyna w swoim rodzaju oferta wypraw górskich znajduje się w tym miejscu

Szereg osób spędza swój czas wędrując po górach. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w oddalonych od Polski rejonach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją tak nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale też najwyższe szczyty Afryki, Azji czy Meksyku. Bez wątpienia wielkim udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji dużo upraszcza, ale jej instruktorzy nie wdrapią się na szczyty za nas. Konieczna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wyprawę z niezwykle ciężkim, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym sprzętem oraz dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbruslub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do takich ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które należy koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się zatem umiejętność pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]