Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Tu odnajdziesz unikalną ofertę wypraw

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi więc to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności tras sprawia, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane trudności mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele

Dużą popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]