Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Tutaj odnajdziesz aktualną ofertę trekkingów

Górskie wypady mogą przybierać wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny wysiłek dostajemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności technicznej jest zależna od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej i minimum podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla uczestników z najlepszą sprawnością, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania w ciągu długiej wędrówki.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki bardzo upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś idzie o pozostałe góry Europy, dużą popularnością cieszą się Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz oraz Alpy. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]