Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Poszukujesz więcej informacji o trekkingach? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są najczęściej takie umiejętności – w różnych pasmach wytyczono wszak trasy, z którymi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada właściwe akcesoria, tj. buty z odpowiednią podeszwą i kijki gwarantujące stabilność na nierównych szlakach. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna będzie też pomoc dobrego instruktora, który pokaże, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W jakich górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych szlakach

Trekkingi są niekiedy organizowane w naprawdę trudnym terenie, a to sprawia, iż potrzebne stają się sprzęty umożliwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują przyczepność również na ośnieżonych trasach – a na wielu szczytach uświadczyć je możemy również w czasie upałów. Na stromych podejściach pomocny będzie też czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne są właściwe kwalifikacje – z tego powodu niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, który pokaże nam, jak bez ryzyka pokonać szlak.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych miejsc na Ziemi, a te zazwyczaj są niedostępne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi turyści często wybierają słowackie Tatry, a także do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi w okolicach Broad Peak i Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]