Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Co powinieneś wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Himalaje razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma sporo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć także o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry są polem rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na początku należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Źródłem problemów bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych górach. Kolejną zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]