Kilimandżaro wyprawa

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Sięganie po górskie szczyty to cel dużej części turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych przeżyć z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Turystów zachęcają przede wszystkim możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, znikające już lodowce, jak również malownicze krajobrazy. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy góry będące śladem po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się też zrobić zapas medykamentów zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed zarażeniem się uchroni także stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]