Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników . Lecz co można zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej teksty i grafikę. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.