Kredyty frankowe a pomoc kancelarii prawnej

Kredyty frankowe a pomoc kancelarii prawnej

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankachszwajcarskich czy też polisolokaty. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Ponadto są to też postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, zwrot gotówki lub unieważnienie umów.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom oraz prowadziła spory z bankami, m.in. z Getin Noble Bank, Raiffeisen Bank Polska, Bank Millennium oraz mBank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze podczas wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, aby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przestudiowania wymagają również inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria powinna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w przygotowywaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: reklamacji, zawezwania do próby ugodowej, pozwu i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach

Prawidłowo przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.