Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety wiele czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe efekty?

Czyszczenie zębów po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (soda oczyszczona, paski, żele), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne rezultaty już po 3 sesjach. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – wykorzystaj moc światła

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu uzębienia. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego szablonu ustala się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub całość uzębienia. Kluczowy jest również dobór właściwego odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, efekty są więc spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.