Przy jakich chorobach korzysta się z leczenia witaminą C

Przy jakich chorobach korzysta się z leczenia witaminą C

Wlewy dożylne z witaminy C stają się obecnie popularne. Wzrastające zainteresowanie tą metodą wynika w głównej mierze stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy wytwarzać go samodzielnie. Musimy więc dostarczyć go z zewnątrz – w codziennych posiłkach lub za pomocą specjalnie skomponowanych suplementów. Te ostatnie działają najsilniej, jeśli zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w wielu sytuacjach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Dużo osób jest przekonana, iż dożylne witamina C może pomóc w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, borelioza czy zapalenie stawów. Nie brakuje również głosów mówiących, iż ta metoda może przynieść bardzo korzystne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, powodując tym samym szybszą regenerację, a także przyspieszać zabliźnianie się ran oraz usuwać zmiany skórne.

Wlewy witaminowe – o czym warto wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, podobnie jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. W związku z tym nie wolno przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy upewnić się, że wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie ważne w przypadku diabetyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Wlewy witaminy C należy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących obecność lekarza przy procedurze cały czas.