Leczenie kanałowe – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś jednak, wykorzystując nowoczesne sprzęty i – w szczególności – skuteczne leki znieczulające, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, że leczenie okaże się w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne za każdym razem, jeżeli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich sprzętów, przez co lekarz może dostać się do głęboko położonych warstw zęba. Warto jednak pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, często bardzo zaawansowanych technicznie narzędzi. Jakich?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Obok sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do monitora przed oczami lekarza, minimalizując niemal do zera ryzyko różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne przyspieszenie zabiegu i polepszenie komfortu leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie we wszystkich sytuacjach jest ono refundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast pełnopłatne. Jeżeli jest ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi narzędziami i wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni klienci mówią w sieci.