Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Jeśli chcesz zamówić lasery wysokoenergetyczne, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia niemal wszystkich części ciała. Nieraz jest stosowany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: achillodynia, naderwania wiązadeł czy skręcenia stawów. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu ostrogi piętowej, haluksów, lumbago oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]