Działanie aparatu do fali uderzeniowej

Działanie aparatu do fali uderzeniowej

Więcej informacji o fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w ortopedii, kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, dzięki czemu terapia zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w przypadku schorzeń związanych z narządami ruchu, takich jak bóle kręgosłupa, tzw. łokieć tenisisty, kolano skoczka czy bóle nadgarstka. Aparat do fali uderzeniowej może być stosowany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez fizjoterapeutów i kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – wysoka efektywność

Używane współcześnie aparaty stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]