Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Porządna porcja informacji o Voigt Medica. Przeczytaj koniecznie!

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wzroku – zaufaj doświadczonemu optometryście

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, nadwzroczności, starczowzroczności, jak również szeregu pozostałych chorób. Niezmiernie popularna stała się laserowa operacja wzroku cechująca się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent prędko wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której zatrudniona jest wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną procedurę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesne urządzenia diagnostyczne, dlatego są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą użyteczną w wykrywaniu zapalenia gałki ocznej, jaskry oraz pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi kwestiami, np. usuwaniem kaszaków oraz ciała obcego z oka.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]