Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Na https://digitalownia.pl poznasz aktualną ofertę kursu digital paintingu.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do projektowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają przeważnie z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Mając świadomość tych realiów ogromna grupa początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Istnieje mnóstwo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że służył przede wszystkim jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się głównym narzędzie artystów i game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami olejnymi, gwaszem lub akwarelami. Digital painting zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Digital painting – nauka pod okiem instruktora

Właściwie nauka malarstwa cyfrowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednak żeby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszystkie funkcje oprogramowania i istotne metody wykorzystania pędzli, rekomendujemy wykupić kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]