Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Sprawdź, gdzie nabyć mystic topaz, wejdź na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat szczyci się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru można mylnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca i powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – barwy

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień przybiera purpurowy odcień, błękitny zaś jest skutkiem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Najlepsze skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Syberii.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Chętnie używają go więc do produkcji wisiorków, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich strojów – świetnie wygląda także w pracy. Istotna jest także różnorodność kolorów, sprawiająca, że prościej można wybrać biżuterię do swojej kreacji.