Wisiorki z ametystami

Wisiorki z ametystami

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz ametysty

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych krajach, np.: Indiach i Kenii. Ze względu na wyjątkową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Właściwości biżuterii z ametystami

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.