Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Zawieszki kupisz na http://tinyurl.com/zbzvb8q

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde potrafią porysować fakturę.