Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Zainteresowany biżuteria srebrna sklep internetowy? Zajrzyj tu

Jest z człowiekiem od stuleci i mimo dostępności różnych innowacyjnych projektów, w gruncie rzeczy mało się zmieniła. Biżuteria wciąż odgrywa identyczną rolę – jest swoistą dekoracją człowieka i pozwala na wyrażenie swojego ja. Nic więc zaskakującego, że biżuterię równie często noszą kobiety oraz panowie, dzieci i dorośli, osoby z najróżniejszych klas społecznych. Niezależnie od tego, jakie wzory cenimy, prawie zawsze biżuteria jest produkowana z tych samych surowców – najczęściej ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak chętnie noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by posłużyły przynajmniej pięć dekad?

Czemu warto wybrać srebrną biżuterię?

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii okazuje się niewątpliwie to, że jej stosowanie daje szansę ustrzec się różnych dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane klientom, którzy niedawno przekłuły uszy. Nie wolno zapomnieć również o jego wyglądzie, który idzie w parze ze stosunkowo niewielkimi cenami.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro wytrzyma wiele lat, jednak powinniśmy odpowiednio je konserwować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona zarysować czy zmatowieć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi też być myta w wodzie ze spirytusem lub amoniakiem. Należy trzymać ją w szkatułce z delikatną tkaniną – unikniemy wówczas zarysowań.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]