Do czego nosić biżuterię z turkusem?

Do czego nosić biżuterię z turkusem?

Jeśli chcesz zamówić biżuterię z turkusem, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów wydobywanych na świecie. Nic zatem zaskakującego, że często wykorzystują go jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z niego broszki, wisiorki oraz klipsy, które świetnie komponują się z eleganckimi kreacjami. Na kolor turkusu w największej mierze rzutuje miejsce jego pochodzenia – między innymi turkusy pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano też jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na wyjątkowe walory wizualne. Według niektórych jest wszak amuletem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w dużym stopniu stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego typu kwestie – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Biżuteria z turkusem posłuży lata

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy ściągać ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – łatwo wówczas o uszkodzenia. Warto również ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż środki myjące mogą zmatowić turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyściełanym delikatną szmatką – ustrzeżemy się tak zarysowań.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]