kurs akwareli

Nauka malowania akwarelami – zapisz się na kurs

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularnym sposobem twórczego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym ekspertem, by czerpać z tego przyjemność każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to przecież zaledwie hobby lub sposób na zrelaksowanie się po wyczerpującym dniu w pracy i nie dążą oni do osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Lecz jeżeli chcesz malować coraz lepiej, zalecamy postawić na kurs malowania akwarelami.

Niełatwo opanować farby akwarelowe – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Obraz wydaje się bardzo niepozorny i prosty do stworzenia, jednak wpływ ma na niego dużo czynników, o których początkujący twórca z rzadka ma pojęcie. Ogromny udział w samym procesie tworzenia ma także przypadek – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet osoby od lat wyrobione w tej technice przenigdy nie mogą być przeświadczone o tym, że obraz zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak przewidywały. Nauka malowania akwarelami to kapitalne miejsce, żeby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz nabyć potrzebne podstawowe informacje niezbędne do rozbudzenia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, niezależnie od tego, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych godzin szczegółowo wyjaśniają cechy tych farb, różnorodność technik ich używania oraz typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt dzieła.

Czy warto uczestniczyć w kursie malarstwa akwarelami?

W czasie ogólnodostępnego internetu nie ma problemu, by wyszukać i obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie akwareli pod okiem wprawnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej nauce technik artystycznych niezbędne są zalecenia, które kursanci dostają od dydaktyków podczas pracy. Te korekty pomagają w szybszym tempie nabywać umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd sprawił, że zamierzany efekt nie wyszedł tak jak się spodziewał. Poza tym praca w grupie innych osób o pokrewnych pasjach formuje życzliwą atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie potrzebne w inspirowaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Uczestnictwo w merytorycznej analizie ilustracji innych kursantów, umożliwia później obiektywnie ocenić osobiste prace już zakończeniu kursu.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]