Kurs turystyki wysokogórskiej – dlaczego warto się na niego zapisać?

Kurs turystyki wysokogórskiej – dlaczego warto się na niego zapisać?

Potrzebujesz więcej informacji o kursie górskim? Dobrze trafiłeś! Skieruj się tu.

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są wspaniałe. Praktycznie co kilka tygodni, a głównie w miesiącach, kiedy wczasowicze tysiącami odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w okolicy słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego wyposażenia porwały się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Wobec tego miłośnikom wysokich gór pragnącym nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z orientacji w terenie, asekuracji i posługiwania się czekanem

Najlepszą metodą, by pozyskać nieodzowne umiejętności jest odbycie kompleksowego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdej z głównych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w przypadku najrozmaitszych nieprzewidzianych sytuacji. Szkolenie obejmuje też zasady odpowiedniego zachowania się podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada ogromne doświadczenie jako realizator wypraw w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które na ogół mają nie więcej niż 5-6 osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni w pełni opanować pełną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]