Jak obchodzić rocznicę ślubu?

Jak obchodzić rocznicę ślubu?

Obchodzenie rocznic ślubu to bardzo indywidualna kwestia, uwarunkowana przede wszystkim preferencjami danej pary. Jedni wolą spędzać je aktywnie i inwestować we wspomnienia, natomiast inni robią sobie prezenty. Nawet po latach w związku dobrym pomysłem jest zorganizowanie na rocznicę czegoś ciekawego, co zachwyci partnera lub partnerkę i będzie sposobem na okazanie naszego zaangażowania. Dowiedz się, jak obchodzić rocznicę ślubu i poznaj nasze pomysły na ten wyjątkowy dzień.

Co zrobić na rocznicę ślubu? Piknik w kompleksach ogrodowych!

Wiele osób, które nie są pewne, co robić w rocznicę ślubu, ostatecznie decyduje się na wspólny piknik w ładnym miejscu. Spędzanie czasu na zewnątrz zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim pozwala złapać trochę promieni słonecznych oraz zwyczajnie cieszyć się swoim towarzystwem. Ci, którzy ważne daty lubią świętować z przyjaciółmi, by dzielić się z nimi szczęśliwymi wydarzeniami, zapewne będą zadowoleni przykładowo z grilla w ogrodzie.

Miejscem, w którym można zorganizować niezapomniane garden party, mogą być ogrody zlokalizowane przy Pałacu Radziwiłłów w Balicach nieopodal Krakowa. Można wówczas pokusić się o wypożyczenie estetycznych namiotów ogrodowych na miejscu, które nadadzą przyjęciu charakteru i elegancji pomimo tego, że będzie ono miało miejsce w plenerze. Bajkowe oświetlenie ogrodów sprawi, że zabawa będzie możliwa do wieczora.

Kolacja w eleganckiej restauracji lub wieczór spędzony w domu

W tym przypadku świetnie sprawdzi się coś innego, niż para ma w zwyczaju. Jeżeli rzadko wychodzi się gdzieś razem, warto wybrać się na obiad lub kolację do eleganckiej restauracji, a następnie zaplanować spacer czy inne atrakcje. Jeśli jednak częściej spędza się czas na zewnątrz, wśród ludzi, być może dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowanie wieczoru tylko we dwoje w domu. Można wspólnie coś ugotować lub wybrać razem film i złożyć sobie życzenia. Najważniejsze jest to, by sposób spędzania rocznicy satysfakcjonował obie osoby.

Wycieczka w ciekawe miejsce

Duża część naszego społeczeństwa (nawet 70%) chętnie wybiera się na rozmaite wycieczki – mniejsze i większe. Celem tych pierwszych może być np. zamek czy park narodowy, a nawet wybrana atrakcja taka jak dzień w parku rozrywki czy weekendowy pobyt w SPA. Na rocznicę można wykupić także wycieczkę organizowaną przez biuro podróży czy też samodzielnie coś zaplanować. Doskonałym wyborem będzie miejsce, w które zawsze chcieliśmy wspólnie pojechać.

Przyjęcie rocznicowe w eleganckim miejscu

Co robić na rocznicę ślubu? Zorganizować przyjęcie rocznicowe! Jest to znakomity pomysł, szczególnie gdy mamy do czynienia z okrągłymi datami. Spotkanie z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi na rocznicę to świetna okazja do tego, by pielęgnować więzi łączące nas z innymi. Zaproszenie bliskich do wspólnego świętowania jest ukłonem szczególnie w stronę osób, które lubią spędzać wolny czas na spotkaniach towarzyskich lub chciałyby to robić, ale na co dzień brakuje im na to czasu.

Organizacja przyjęć okolicznościowych być może wymaga nieco zachodu, ale też być okazją do tworzenia pięknych wspomnień na lata. Większość obowiązków związanych z ich aranżacją można w bardzo łatwy sposób oddelegować przykładowo zarządcom sal wynajmowanych do obchodów ważnych dla nas uroczystości – większość z nich zapewnia dekoracje czy muzykę, a także ma umowy z cateringami, dostawcami jedzenia lub własnych kucharzy. Przykładem takiego miejsca jest oczywiście Pałac Radziwiłłów, w którym można urządzić przyjęcie z duszą.

Wyjątkowe miejsce na przyjęcie

Piękny, zabytkowy pałac i jego malownicze okolice to doskonałe miejsce zarówno na kameralną uroczystość, jak i dużą imprezę rodzinną.

Dowiedz się więcej

Odnowienie przysięgi małżeńskiej

Czasami pary, które spędziły ze sobą już wiele lat, decydują się na odnowienie przysięgi małżeńskiej. Można to zrobić zarówno w kościele, jak i w Urzędzie Stanu Cywilnego, jednak ta druga opcja niestety nie dotyczy wszystkich miast. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać tego również w sposób całkowicie nieformalny – w pięknym miejscu, wyłącznie przed sobą i zaproszonymi gośćmi. To dobry sposób na to, by okazać drugiej osobie to, że pomimo tak długiego okresu czasu spędzonego razem nasze uczucia wciąż są żywe. Niektórzy traktują to też jako okazję do zakończenia gorszego etapu w związku i rozpoczęcia wspólnego życia „na nowo”.

Po przyrzeczeniu sobie miłości można wyprawić ponowne wesele, uroczysty obiad lub przygotować spotkanie rodzinne. Na odnowienie przysięgi małżeńskiej oraz spotkanie po niej wcale nie musimy zapraszać ogromnej liczby osób. Skromne, nieformalne, ale wspólne posiłki również mają swój urok! Dzięki temu wszyscy będą mogli cieszyć się wraz ze szczęśliwą parą. Jeżeli z różnych względów nie wspomina się swojego wesela najlepiej albo nie było możliwości pozwolić sobie na wymarzone wesele, to jest to też wręcz idealna okazja do tego, by w końcu zrealizować swoje stare plany!

Lot balonem lub rejs statkiem

W wielu miejscach na mapie polski możliwe jest zarezerwowanie lotu balonem wyłącznie dla dwóch osób. To piękny prezent dla drugiej osoby, który z pewnością zapamięta do końca życia – szczególnie jeżeli będzie to pierwszy raz. Podczas lotu można podziwiać widoki z dotychczas nieznanej perspektywy.

Rejs statkiem to równie dobry wybór, zwłaszcza jeżeli jedna z osób cierpi na lęk wysokości. Podczas rejsu można cieszyć się wspólnie spędzanym czasem. Do wyboru mamy gondolki, jachty, a nawet duże, nieco bardziej luksusowe statki. Na tych ostatnich często istnieje też możliwość zjedzenia kolacji w restauracji czy też zorganizowania degustacji win z sommelierem.

Rocznicowa sesja zdjęciowa

Kiedy aparatów praktycznie nie było, ludzie robili i wywoływali zdjęcia, gdy tylko mieli okazję – szczególnie te rodzinne. Aktualnie pomimo tego, że aparaty o świetnej rozdzielczości mamy pod ręką właściwie przez całą dobę, częściej niż siebie z partnerem fotografujemy jedzenie, zwierzęta domowe czy ładne miejsca. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale gdy utracimy dane z telefonu czy usuniemy kolejne wspólne zdjęcia, uznane za niekorzystne, kiedyś możemy tego żałować.

Utrwalony wizerunek to też sposób na odświeżanie wspomnień. Pamięć jest zawodna, gdyż czasami po kilkunastu latach nie pamiętamy już, jak wyglądała czyjaś twarz czy ważne dla nas kiedyś miejsce. Jeżeli dane wydarzenie nie było związane z silniejszym ładunkiem emocjonalnym, nasz mózg może całkowicie wymazać je z pamięci, przez co powrót do nich po czasie będzie niemożliwy.

Właśnie z tych powodów fantastycznym prezentem na rocznicę może być wykupienie sesji fotograficznej. Nie powinniśmy obawiać się tego, że „jesteśmy niefotogeniczni”. W rzeczywistości wszystko zależy od osoby fotografującej – to ona ma największą świadomość dotyczącą tego, jak wygląda się w obiektywie w różnych pozycjach czy świetle. Dobry fotograf każdego ustawi do zdjęcia w taki sposób, by prezentować się na nim atrakcyjnie. Drobne mankamenty (przykładowo na cerze) bez najmniejszych problemów można później wyretuszować, by zdjęcia wyglądały jeszcze lepiej. Fotografie warto później wywołać i umieścić w albumie. Być może sesja rocznicowa zapoczątkuje nową, piękną tradycję rodzinną?

Źródło tekstu: https://palacradziwillow.pl/blog/jak-obchodzic-rocznice-slubu/