Filtry powietrza do zastosowań przemysłowych i uniwersalnych – jakie wybrać?

Filtry powietrza do zastosowań przemysłowych i uniwersalnych – jakie wybrać?

Więcej o filtrze F9

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie pojawiają się nowe powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też bezustannie poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Uniwersalne filtry dokładne minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w domach, biurach lub obiektach użyteczności publicznej wspaniale zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy radzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich problemem także takie zanieczyszczenia, jak spaliny, sierść zwierząt bądź pyłki roślin. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali wyróżniającą się znaczną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – wydajna filtracja w ekstremalnym środowisku

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała rama, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wilgoć, co pozwala na sprawną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie powinny być zachowane najwyższe normy sterylności powietrza, np. w przemyśle energetycznym.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46