Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - kompletną ofertę poznasz na abcszalunki.pl

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, jednak łatwo zaobserwować też konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Jednak ze względu na spore ceny nie zawsze firmy remontowe posiadają swoje szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, dobrze rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie też troska o kontrahenta – w przypadku, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy myślą dotychczasowi klienci.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]