Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki stropowe kupisz na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, nazywane również deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Zwykle stosuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtenczas są one niezbędne do tego, żeby nadać im odpowiedni kształt i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się również w czasie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie przelotów na bramy, okna i drzwi. W tym artykule wytłumaczymy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i gdzie mogą nabyć je inwestorzy.

Szalunki z metalu, drewna bądź sklejki

Klasycznym typem szalunków jest struktura wykonana z drewnianych desek bądź grubych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami, którą można użytkować ponownie po rozmontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większa część wykonawców oraz inwestorów wybiera zatem użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki wytwarza się z metalu, drewna bądź sklejki, jak również łączyć w sobie dwa albo trzy materiały. Na ogół jednak stosuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję łączą narożniki, belki, łączniki i głowice ze stalowe lub aluminiowe.

Wynajem szalunków – nie musisz ich kupować?

Firmy na co dzień parające się pracami budowlanymi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku zespołów, które zazwyczaj oferują inne usługi czy inwestorów, którzy zamierzają planujących wznieść jeden obiekt. Kupno wszelkich elementów niezbędnych do skonstruowania szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]