Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Znajdź sklejki szalunkowe na http://tinyurl.com/y4ttkkhq

Deski szalunkowe to podstawowy element konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego materiału, jednakże na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić budynki ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego dziś wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]