Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Więcej informacji o podporach szalunkowych

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni typ używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także części produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, doskonałą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w trudnych warunkach. Obecnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]