Okna drewniane – dlaczego warto je zmontować?

Okna drewniane – dlaczego warto je zmontować?

Jeśli chcesz nabyć okna drewniane Limanowa, kliknij tutaj

Okna drewniane przez lata były najczęściej stosowanym rodzajem okien. Później były wyparte przez te wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale dziś na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Odpowiednio zamontowane i serwisowane okna drewniane mogą wszak wytrzymać więcej lat niż okna plastikowe, zaś ich kupno pochłonie podobną sumę. Poza tym w niektórych sytuacjach ich wykorzystanie będzie niezbędne – czasem po prostu nie sposób zdecydować się na któryś z nowszych modeli. Kiedy więc należy je wybrać? Z czego są produkowane?

Z czego robi się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są jedynie z niektórych gatunków drewna. Dziś najczęściej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Ze względu na wytrzymałość na wilgoć i promienie UV, producenci okien coraz chętniej wybierają drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są trochę bardziej kosztowne, lecz powinniśmy zaznaczyć, iż wymagają mniej intensywnych napraw oraz lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości osób ich plusem będzie także fakt, iż nierzadko wyglądają ciekawiej niż te wykonane z krajowych gatunków drewna.

Okna drewniane – w których budynkach będą najlepiej pasować?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla okien z PCV – są w porównaniu z nimi tańsze, a sprawdzą się równie dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, bywają też wykorzystywane podczas rewitalizacji zabytkowych obiektów. Wykorzystanie innych surowców może bowiem skutkować problemami w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się nawet wysokimi grzywnami.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]