Naturalny kamień – piaskowiec elewacyjny

Naturalny kamień – piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to materiał powszechnie wykorzystywany na budowach. Dominuje nie tylko jako element ozdobny wewnątrz budynków, ale również na fasadach. Sprawdźmy zatem co tak naprawdę decyduje o jego możliwościach.

Piaskowiec elewacyjny – różne faktury

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo modnym surowcem stosowanym w trakcie budowy domów jednorodzinnych oraz posesji. Można go nabyć w rozmaitych kolorach – od jasnego, przez złoty aż po miedziany. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie odcieniami, strukturą i rodzajem – wyróżniamy płytki płaskie, nieregularne, błyszczące, o łamanych krawędziach. Niektóre gatunki tego surowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu domieszek kwarcytu. Dlatego piaskowiec świetnie spełnia rolę estetyczną – w mieszkaniach, na ścieżkach i jako element okładzinowy. Stanowi wytrzymały surowiec na tarasy, fontanny czy ozdobne murki.

Piaskowiec elewacyjny sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach

Niezwykle ważną cechą piaskowca jest jego niesamowita niewrażliwość na negatywne czynniki środowiskowe. Płyty okładzinowe są w stanie posłużyć nam przez nawet kilkadziesiąt lat. To materiał pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu mrozu, intensywnych opadów i będzie stanowić wielki atut dla naszej nieruchomości. Na rynku występuje wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych.