Ekologiczne domy drewniane – zalety

Ekologiczne domy drewniane – zalety

Kup domy z drewna Kraków.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W efekcie domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór bądź wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla mających alergię, astmatyków oraz osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]