Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

W tym miejscu sprawdzisz, jak zamówić budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii prezentują się naprawdę ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i bardzo kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które zazwyczaj generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w doskonałym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół zobaczyć można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie z chęcią wznoszone też w innych rejonach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, na skutek czego są odporne na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich zakątkach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]