budowa domów drewnianych przeszklonych, budowa domów drewnianych przeszklonych

Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w polskim krajobrazie przeważały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również wielkimi stratami energii. Obecnie wygląda to zupełnie inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy drewniane stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy wznoszone z drewna to na ten moment najlepszy przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują też innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór odpowiednich okien i odpowiednie ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można często w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się świetnie, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]