Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Szukasz ściągu szalunkowego? Zobacz tu

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]