Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Sprawdź, gdzie nabyć tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo istotne w polskich miastach oraz wewnątrz pomieszczeń. Z reguły możemy ich nawet nie dostrzegać, jednak powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, rośnie też nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na nieruchomościach, takich jak bloki, obiekty użyteczności publicznej, banki, szpitale. Sprawiają, że szybko dotrzemy na miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na zewnątrz nieruchomości, gdyż bardzo często można je też spotkać w środku. To niezwykle duży zespół tabliczek, które najczęściej służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego biura lub osoby w dużych biurowcach – w budynkach samorządów przy wejściu wiszą tabliczki z określeniami departamentów. To powoduje, że błyskawicznie wyszukamy na przykład referat obsługi klienta czy wydział paszportowy. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wskazują pomieszczenia dla palących

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez odpowiednie przepisy. Znakują drogi bezpieczeństwa, wskazują tzw. palarnie, mówią o toksycznych substancjach. Biura mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są także fachowcy do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych materiałów (np. aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności i są łatwe w montażu.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]