NASTĘPNY MECZ

SPONSORZY

LICZNIK

od 2-11-2008
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj112
mod_vvisit_counterWczoraj232
mod_vvisit_counterTen tydzień112
mod_vvisit_counterTen miesiąc4172
mod_vvisit_counterWszystkie826752
Terminarz i Wyniki 2012 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 stycznia 2012 21:48

W sezonie 2012 PSŻ Poznań nie startuje !

Oświadczenie Zarządu Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego

Zarząd Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego oświadcza, że w sezonie 2012 drużyna seniorów nie wystartuje. Powodów tej niewątpliwie trudnej, ale podjętej z rozwagą decyzji jest kilka. Głównym powodem jest brak odpowiedniego obiektu sportowego, na którym można przeprowadzać rozgrywki żużlowe. Dokładnie rzecz biorąc brak możliwości startów na stadionie na Golęcinie. Mimo, że T.S. Olimpia w ostatnim czasie obniżyła swoje oczekiwania finansowe, to zaproponowana kwota była niestety za wysoka jak na warunki II ligi. Jeżeli do kwoty wynajmu stadionu dodalibyśmy kwotę, którą trzeba by zainwestować  w obiekt aby uzyskać stosowną licencję, to suma tych składowych była za duża. Jednocześnie przedłużające się rozmowy dotyczące wynajęcia obiektu na Golęcinie utrudniły rozmowy z ewentualnymi sponsorami.

Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe, mówi:
stop wirtualności, start realności

Do prowadzenia klubu podchodzimy odpowiedzialnie, mierząc przy tym siły na zamiary. Zależy nam na tym, aby żużel istniał i rozwijał się w Poznaniu. W związku z tym mamy plany na przyszłość, także tę najbliższą – chcemy zgłosić do rozgrywek Drużynę Młodzieżową. Rozmawialiśmy wstępnie ze Startem Gniezno, by domowym torem dla Młodzieżowej Drużyny z Poznania był tor w Gnieźnie. Start Gniezno przychylnie odniósł się do naszej propozycji i mamy nadzieję, że o szczegółach tej współpracy będziemy mogli poinformować wkrótce.

Ponadto, Zarząd Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego potwierdza, że prowadzi rozmowy z klubem POLONIA Poznań i władzami miasta Poznania o współpracy przy tworzeniu obiektu piłkarsko-żużlowego na terenach należących do miasta przy ulicy Harcerskiej. Jednocześnie informujemy, że władze Poznania popierają nasze działania, by speedway nie tylko przetrwał, ale rozwijał się.
Wszystkie nasze działania, ukierunkowujemy by żużel wreszcie zakotwiczył się w Poznaniu na stałe i piął się systematycznie w górę.

Zarząd Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego